A A A
  • UWAGA !!! Szczególne zasady obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta. Szczegółowe informacje znajdziesz TUTAJ
  • UWAGA !!! Przywrócenie terminu na zgłoszenie zbycia lub nabycia pojazdu oraz na rejestrację pojazdu sprowadzonego z UE. Szczegółowe informacje TUTAJ

  • Architektura i Budownictwo: podanie złożymy e-mailem. Szczegółowe informacje znajdziesz TUTAJ
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =

Punkt Potwierdzający Profil Zaufany

Dodano: czwartek, 09 marzec 2017
W dniu 6 lutego 2013 r. został uruchomiony w Urzędzie Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Punkt Potwierdzający Profil Zaufany (PZ). Punkt znajduje się w siedzibie Urzędu Miasta przy ul. Szkolnej 28 (wejście A) - Punkt Informacyjny. Profil Zaufany można potwierdzić w poniedziałek, środę, czwartek i piątek w godz. 7.30 - 15.30; we wtorek w godz. 7.30 - 17.00.

 
Profil Zaufany to inaczej bezpłatny podpis elektroniczny, dzięki któremu możesz załatwić wiele spraw urzędowych bez wychodzenia z domu, 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca. Wystarczy dostęp do Internetu, adresu e-mail i telefonu komórkowego.


Profil Zaufany można uzyskać w 3 prostych krokach:

 
  • załóż konto na platformie ePUAP - www.epuap.gov.pl,
  • podczas zakładania konta na ePUAP podaj numer PESEL, a system automatycznie złoży wniosek o Profil Zaufany - na Twój adres e-mail przyjdzie potwierdzenie złożenia wniosku o PZ,
  • w ciągu 14 dni udaj się do Punktu Informacyjnego Biura Obsługi Mieszkańców na ul. Szkolnej 28 (wejście A) w celu potwierdzenia danych - zabierz ze sobą aktualny dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport).
 
Pamiętaj, że dane osobowe podane przez Ciebie podczas rejestracji muszą być zgodne z aktualnym
aktem stanu cywilnego (urodzenia/małżeństwa).
 

UWAGA!!! Centralny Ośrodek Informatyki informuje, że opcja rejestracji użytkownika na ePUAP przez Punkt Potwierdzający została wyłączona.

Aktualnie Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego udostępnia 79 e-procedur możliwych do załatwienia za pośrednictwem platformy ePUAP, min.: wydanie dowodu osobistego, założenie działalności gospodarczej, wydanie dowodu rejestracyjnego czy zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych. Pełny wykaz e-procedur znajdziesz TUTAJ.

 
INNE SPOSOBY UZYSKANIA PROFILU ZAUFANEGO:


1. Profil Zaufany możesz również założyć nie wychodząc z domu, korzystając z bankowości elektronicznej. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ .


                                                                  


          


2. Profil Zaufany możesz również uzyskać z wykorzystaniem serwisu login.gov.pl po uprzednim zalogowaniu się na www.pz.gov.pl


a następnie "ZAŁÓŻ PROFIL",


by wybrać sposób uzyskania Profilu Zaufanego.